2017-08-14
Kategoria:   kategoria 1

Przedsiębiorcy zatrudniający obcokrajowców na terytorium Polski powinni pamiętać o konieczności wypełnienia warunków legalnego zatrudniania cudzoziemców. Jedną z ważniejszych regulacji jest ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług.

Ustawa określa zasady delegowania pracowników na terytorium Polski jeżeli świadczą oni usługi na terenie naszego kraju. Ponadto, określa zasady kontroli przestrzegania przepisów o delegowaniu pracowników w tym przepisów ochronnych oraz realizacji obowiązków informacyjnych wobec obcokrajowców. Przypominamy, że pracodawca delegujący pracownika na terytorium RP ma obowiązek zapewnienia takiemu pracownikowi warunki zatrudnienia nie mniej korzystne niż wynikające z przepisów Kodeksu pracy oraz innych przepisów regulujących prawa i obowiązki pracowników.

Podstawowe informacje na temat zatrudniania obcokrajowców znajdą Państwo na oficjalnej stronie dla przedsiębiorców poświeconej tej tematyce, a nadzorowanej przez Ministerstwo Rozwoju pod tym linkiem.

W kwestiach szczegółowych zachęcamy do kontaktu z KANCELARIĄ PRAWA PRACY M.RYCAK.   

EPR

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.