Ewa Podgórska-Rakiel

prawnik

ewa.rakiel@rycak.pl 

Doktor nauk prawnych oraz absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2003 roku specjalizuje się w prawie pracy. W tym zakresie zajmuje się również ochroną danych osobowych w stosunkach pracy, także w problematyce monitoringu wizyjnego w zakładzie. W zakresie europejskiego prawa pracy przeszła szkolenia bezpośrednio w centrum szkoleniowym ETUI w Brukseli, z kolei w zakresie standardów Międzynarodowej Organizacji Pracy w ośrodku szkoleniowym MOP w Turynie. Wykładowca na Studiach Podyplomowych Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz trener licznych szkoleń. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy ze związkami zawodowymi na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Ekspert zespołu ds. międzynarodowych Rady Dialogu Społecznego. Aktywnie zaangażowana jako członek grupy roboczej w Brukseli w prace legislacyjne Komisji Europejskiej związane z delegowaniem pracowników, także w kontekście transportu międzynarodowego. Wyspecjalizowana w międzynarodowych procedurach skargowych. Autorka skutecznych skarg do Komitetu Wolności Związkowej Międzynarodowej Organizacji Pracy oraz Komisji Europejskiej, w tym skargi nr CHAP(2012)02800 do KE na podstawie której w 2013 r. Komisja wszczęła wobec Polski oficjalne postępowanie w sprawie niewłaściwej implementacji dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej umów na czas określony. Znowelizowane na skutek skargi przepisy - art. 251 Kodeksu pracy - obowiązują od dnia 22 lutego 2016 r.   

Autorka licznych publikacji, wypowiedzi medialnych, w tym debat na temat aktualnych problemów prawa pracy. Od wielu lat współpracuje z wydawnictwem Infor gdzie na łamach Monitora Prawa Pracy i Ubezpieczeń udziela wyjaśnień dotyczących problemów jakie pojawiają się w związku ze stosowaniem przepisów prawa pracy w praktyce.     

 

Ważniejsze publikacje 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.