Ewa Podgórska-Rakiel

senior counsel

ewa.rakiel@rycak.pl   |   +48 500-039-840

Doktor nauk prawnych, absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, ochrony wizerunku, prawie pracy ze szczególnym uwzględnieniem zbiorowego prawa pracy, prawa europejskiego oraz standardów Międzynarodowej Organizacji Pracy. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy ze związkami zawodowymi na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Ekspert zespołu ds. międzynarodowych Rady Dialogu Społecznego. Aktywnie zaangażowana jako członek grupy roboczej w Brukseli, w prace legislacyjne Komisji Europejskiej związane z delegowaniem pracowników, także w kontekście transportu międzynarodowego. Wyspecjalizowana w międzynarodowych procedurach skargowych. Autorka skutecznych skarg do Komitetu Wolności Związkowej Międzynarodowej Organizacji Pracy oraz Komisji Europejskiej, w tym skargi nr CHAP(2012)02800 do KE na podstawie której w 2013 r. Komisja wszczęła wobec Polski oficjalne postępowanie w sprawie niewłaściwej implementacji dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej umów na czas określony.  

 Autorka licznych publikacji, wypowiedzi medialnych, w tym debat na temat aktualnych problemów prawa pracy.  

 

Ważniejsze publikacje 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.