2017-12-21
Kategoria:   kategoria 1

GPS nie musi być włączony po godzinach pracy - wywiad z mec. dr Magdaleną Rycak

Rozmowy prywatne w czasie pracy mogą narazić pracownika na kłopoty. Z drugiej strony z badań wynika, że żaden pracownik nie jest wydajny w 100 procentach, a nakazanie odpracowania godzin poświęconych na prywatne rozmowy może być trudne w praktyce. Nieco inna sytuacja jest wówczas gdy rozmowy z racji wykonywania określonego zajęcia są nagrywane, wówczas łatwo udokumentować czas poświęcony na rozmowy prywatne przez służbowy telefon. Jednak poza określonymi stanowiskami, gdzie pracownik wie że jest nagrywany z racji wykonywanej pracy, o nagrywaniu rozmów przez telefon służbowy pracownik musi być informowany. 

Ochrona prywatności obecna jest także w samochodach służbowych. Pracownik musi mieć możliwość wyłączenia zamontowanego w samochodzie GPS-u po pracy. Oczywiście powinien też być informowany o  takim urządzeniu w samochodzie.

Cały wywiad z mec. dr Magdaleną Rycak można posłuchać w audycji Anny Grabowskiej na antenie Polskiego Radia 24 

EPR

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.