2017-08-28
Kategoria:   kategoria 1

Nowelizacja ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1990 z późn. zm.) przewiduje dodanie dwóch nowych rozdziałów, które będą regulowały udzielanie zezwoleń na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa oraz zezwoleń na pobyt czasowy w celu mobilności długoterminowej. Projektowane są także zmiany wprowadzające rozwiązania prawne umożliwiające cudzoziemcom przenoszonym wewnątrz korporacji skorzystanie z mobilności tzw. krótkoterminowej.

„Mobilność” według procedowanego w Sejmie projektu, to uprawnienie cudzoziemca do wjazdu i pobytu na terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej w celu wykonywania pracy w jednostce przyjmującej mającej siedzibę w danym państwie członkowskim Unii Europejskiej, w charakterze pracownika kadry kierowniczej, specjalisty lub pracownika odbywającego staż, w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa, wynikające z posiadania ważnego dokumentu pobytowego. Z mobilności krótkoterminowej korzystać będzie cudzoziemiec przez okres do 90 dni w dowolnym okresie liczącym 180 dni w każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej, a z mobilności długoterminowej, przez okres przekraczający 90 dni w danym państwie członkowskim Unii Europejskiej.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw wraz z aktualnym stanem prac legislacyjnych znajdą Państwo pod poniższym linkiem.  

EPR

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.