2018-06-13
Kategoria:   kategoria 1

Senat zajmie się związkami zawodowymi jeszcze w czerwcu

Obowiązująca od 1991 r. ustawa o związkach zawodowych przez wiele lat nie uwzględniała specyfiki zmieniającego się rynku pracy i standardów Międzynarodowej Organizacji Pracy w zakresie prawa koalicji związkowej. W szczególności prawa zrzeszania się w związkach zawodowych zostały pozbawione osoby zatrudnione w formach niepracowniczych, co zauwazył polski Trybunał Konstytucyjny. Pisaliśmy już o tym.

Prace nad nowelizacją obecnie wkraczają w ostatni etap, ponieważ na koniec czerwca przewidziane jest posiedzenie Senatu na którym najprawdopodobniej zostanie przyjęty ostateczny tekst ustawy, która następnie trafi do podpisu Prezydenta.

Przypominamy, że Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR specjalizuje się m.in. w zbiorowym prawie pracy. R.pr. dr Magdalena Rycak oraz dr Ewa Podgórska-Rakiel brały aktywny udział w pracach nad obecną nowelizacją i prowadzą z tego zakresu szkolenia dla pracodawców i struktur związkowych.

Przypominamy również, że szkolenie z nowych przepisów związkowych można połączyć z tematem ochrony danych osobowych w zbiorowym prawie pracy, w tym z zakresu administrowania danymi osobowymi w działalności związkowej.

Zachęcamy Państwa do kontaktu i rezerwacji terminów szkoleń pod adresem: kancelaria@rycak.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.