2017-11-14
Kategoria:   kategoria 1

Umowy asystentów wygasają 18 listopada

Ustawodawca przesądził, że doradcy i asystenci samorządowi nie dostaną odpraw. W tym celu zwrot zawarty w projekcie ustawy "rozwiązują", w toku prac legislacyjnych zmienił się na "wygasają". Według pierwotnego projektu nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych, umowy z doradcami i asystentami zatrudnionymi na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych miały ulec rozwiązaniu z dniem wejścia w życie ustawy. Komentarz dr Magdaleny Rycak do projektu ustawy znajduje się w tekście "Odprawy dla asystentów i doradców". 

W ostatecznym kształcie ustawy, podpisanej przez prezydenta w połowie października, zmienił się w sposób zasadniczy m.in. tryb rozwiązania umowy. Zgodnie z przyjętą nowelizacją, umowy asystentów i doradców wygasną po upływie 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy, co nastapi 18 listopada br. 

Doradcom i asystentom samorządowym nie będą przysługiwały odprawy z tytułu zwolnień grupowych – wyjaśniła dr Magdalena Rycak z Kancelarii Prawa Pracy i HR na forum Serwisu Samorządowego PAP.

EPR

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.