O kancelarii

Magdalena Rycak Kancelaria Prawa Pracy prowadzi obsługę prawną podmiotów gospodarczych, instytucji publicznych i związków zawodowych w zakresie prawa pracy i HR. Współpracują z nami specjaliści HR, adwokaci i radcowie prawni specjalizujący się w prawie pracy i sporach sądowych, mediatorzy i psychologowie.

Zajmujemy się sprawami sądowymi, doradztwem w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy, audyty, mediacje, sporządzamy opinie prawne. Zmieniamy organizacje wprowadzając nowoczesne rozwiązania z obszaru HR.

Prowadzimy szkolenia wewnętrzne dedykowane do działów kadr i HR.

Nasi prawnicy to osoby o uznanym autorytecie w świecie naukowym i praktyce.

Magdalena Rycak - doktor nauk prawnych, radca prawny

Radca prawny specjalizująca się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Ceniona specjalistka z zagadnień czasu pracy, w tym czasu pracy kierowców. Z tej tematyki prowadzi od wielu lat szkolenia dla sędziów sądów powszechnych i biznesu. Referentka na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach z tematyki prawa pracy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk prawnych.

Wieloletni wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Od 2009 r. adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W latach 2010-2015 prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

więcej informacji

 

Ewa Podgórska-Rakiel - doktor nauk prawnych, senior counsel

Specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy w tym delegowaniu pracowników, zatrudnianiu cudzoziemców, ochronie danych osobowych i prawie autorskim. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy ze związkami zawodowymi i radami pracowników. Sporządza opinie prawne, opracowuje dokumentację wewnątrzzakładową - regulaminy, układy zbiorowe, dokumentację związaną z zatrudnianiem pracowników.

Przygotowuje skargi do międzynarodowych organów kontrolnych. Autorka skargi nr CHAP(2012)02800 do KE na podstawie której w 2013 r. Komisja wszczęła wobec Polski oficjalne postępowanie w sprawie niewłaściwej implementacji  dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej umów na czas określony. 

więcej informacji

 

Witold Moszyński

Doświadczony menedżer odpowiedzialny za strategiczne zarządzanie kapitałem ludzkim w polskich i międzynarodowych firmach różnych branż oraz w spółkach Skarbu Państwa, a obecnie CEO w Human Capital Consulting Group Witold Moszyński & Partners.

Witold Moszyński (moszynski.pl) – konsultant biznesowy, wieloletni dyrektor personalny (m.in. w Grupie PKP) oraz country manager, wykładowca i współtwórca kierunków studiów: Executive MBA for Human Resources Professionals oraz Praktyka zarządzania ludźmi w przedsiębiorstwie. Członek Rady Programowej Uczelni Łazarskiego oraz Rady Biznesu Akademii Finansów i Biznesu Vistula, laureat nagrody Menedżer Sukcesu przyznanej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasador Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. CEO i założyciel HCCG – Human Capital Consulting Group Witold Moszyński & Partners w Warszawie.

więcej informacji

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.