2017-06-07
Kategoria:   kategoria 1
W Genewie w dniach 5-16 czerwca odbywa się Konferencja Międzynarodowej Organizacji Pracy w ramach 106 Sesji MOP. W skład trójstronnej delegacji z Polski wchodziła dr Ewa Podgórska-Rakiel współpracująca z Kancelarią. W swoim wystąpieniu na forum Komitetu ds. Standardów i Zaleceń przedstawiła głośny medialnie w Polsce problem pracy przymusowej obywateli Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. 
 
Międzynarodowa Konferencja Pracy, nazywana jest często "międzynarodowym parlamentem pracy". Zbiera się każdego roku od 1919 r. i podejmuje decyzje dotyczące programu, kierunków działań i kwestii organizacyjnych MOP. 
 
 W tym roku polskiej delegacji przewodniczył Stanisław Szwed Sekretarz Stanu w Ministrstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
 
Dokumenty z prac Komitetów roboczych 106 Konferencji MOP dostępne sa tu:
 
Zdjęcia z Konferencji pod poniższym linkiem:
 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.