• dr ARTUR Rycak

  ponad 20 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  blisko 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

2017-08-14
Kategoria:   kategoria 1

Przedsiębiorcy zatrudniający obcokrajowców na terytorium Polski powinni pamiętać o konieczności wypełnienia warunków legalnego zatrudniania cudzoziemców. Jedną z ważniejszych regulacji jest ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług.

Ustawa określa zasady delegowania pracowników na terytorium Polski jeżeli świadczą oni usługi na terenie naszego kraju. Ponadto, określa zasady kontroli przestrzegania przepisów o delegowaniu pracowników w tym przepisów ochronnych oraz realizacji obowiązków informacyjnych wobec obcokrajowców. Przypominamy, że pracodawca delegujący pracownika na terytorium RP ma obowiązek zapewnienia takiemu pracownikowi warunki zatrudnienia nie mniej korzystne niż wynikające z przepisów Kodeksu pracy oraz innych przepisów regulujących prawa i obowiązki pracowników.

Podstawowe informacje na temat zatrudniania obcokrajowców znajdą Państwo na oficjalnej stronie dla przedsiębiorców poświeconej tej tematyce, a nadzorowanej przez Ministerstwo Rozwoju pod tym linkiem.

W kwestiach szczegółowych zachęcamy do kontaktu z KANCELARIĄ PRAWA PRACY M.RYCAK.   

EPR

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się