• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

Sygnaliści

 

Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa z dnia 6 kwietnia 2022

Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa z dnia 4 lipca 2022 

Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa z dnia 4 lipca 2022 - uzasadnienie

Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa z dnia 22 lipca 2022 

Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa z dnia 5 stycznia 2023

Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa z dnia 6 lutego 2023

Dyrektywa PE i Rady (UE) 2019.1937 w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia

Newsletter RYCAK Kancelaria - ochrona sygnalistów

Newsletter RYCAK Kancelaria - Sygnaliści

Newsletter RYCAK Kancelaria - Sygnaliści - lipiec 2022 r.

Sygnaliści - komentarz w pigułce

 

Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa ma na celu implementację dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.

Opublikowany został kolejny projekt tzw. ustawy o sygnalistach. Jest to kolejny etap prac rządowych nad projektem ustawy. Ustawa nie trafiła jeszcze do Sejmu (informacja aktualna na dzień 9.07.2023). 

Wejście w życie ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa będzie wiązało się z wieloma obowiązkami dla pracodawców. Kancelaria opracowuje dla pracodawców regulaminy zgłoszeń wewnętrznych, a także inne dokumenty niezbędne do wprowadzenia wewnętrznych procedur dotyczących zgłaszania naruszeń prawa.

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się