• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

Praca zdalna

Ustawa z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw

Ustawa z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw - ogłoszona w dzienniku ustaw w dniu 6 lutego 2023 r. pod pozycją 240

Newsletter RYCAK Kancelaria - praca zdalna

Praca zdalna - komentarz w pigułce

Dnia 30 listopada 2022 r. odbyło się II czytanie na posiedzeniu Sejmu. Projekt ustawy ponownie został skierowany do Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach w celu rozpatrzenia poprawek zgłoszonych w drugim czytaniu. Przyjęta została poprawka dotycząca pracy zdalnej wykonywanej okazjonalnie.  Zgodnie z poprawką praca zdalna może być wykonywana okazjonalnie, na wniosek pracownika, w wymiarze nieprzekraczającym 30 dni w roku kalendarzowym (w dotychczasowym projekcie były to 24 dni). 1 grudnia 2022 r. odbyło się III czytanie na posiedzeniu Sejmu. W opublikowanej ustawie nie uwzględniono ww. poprawki – praca zdalna okazjonalna będzie mogła być wykonywana przez maksymalnie 24 dni w roku kalendarzowym.

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą pracę zdalną do Kodeksu pracy. Przepisy dotyczące pracy zdalnej wejdą w życie po upływie dwóch miesięcy od dnia ogłoszenia.

Ustawa ustawa nowelizująca kodeks pracy z 1 grudnia 2022 r. została ogłoszona w dzienniku ustaw w dniu 6 lutego 2023 r. pod pozycją 240. Ustawa w zakresie pracy zdalnej weszła w życie w dniu 7 kwietnia 2023 r. (informacja aktualna na dzień 9 lipca 2023 r.)

Kancelarię wyróżnia wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorców.

Kancelaria opracowuje dla pracodawców regulaminy pracy zdalnej i doradza, w jaki sposób wdrożyć pracę zdalną.  

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się