Zespół

Magdalena Rycak

magdalena  |   +48 502-536-076 

Doktor nauk prawnych, radca prawny specjalizująca się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Ceniona specjalistka z zagadnień czasu pracy, w tym czasu pracy kierowców. Z tej tematyki prowadzi od wielu lat szkolenia dla sędziów sądów powszechnych i biznesu. Referentka na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach z tematyki prawa pracy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wieloletni wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Od 2009 r. adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W latach 2010-2015 prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

więcej informacji

 

Artur Rycak

artur  |   +48 601 071 221 

Adwokat, doktor nauk prawnych, w latach 2000-2016 sędzia i asesor orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Sądów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, procedury sądowej, kosztów sądowych i ustroju sądów powszechnych, w tym dla szefów działów kadr i HR, sędziów, radców prawnych, dyrektorów i pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych oraz (ponad 3000 godzin szkoleń i zajęć akademickich). Obecnie obsługujący jako adwokat największe polskie i międzynarodowe spółki i korporacje w sporach sądowych oraz w ramach doradztwa z zakresu prawa pracy.

więcej informacji

 

Marek Wandzel

e-mail |   +48

dr Marek Wandzel jest adwokatem w Warszawie, specjalistą w dziedzinie prawa pracy. Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, w latach 1998-2004 pracował jako asystent w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej UJ. Od 2002 r. jest doktorem nauk prawnych. Posiada ok. 20-letnie doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi w dziedzinie prawa pracy, które zdobył pracując w renomowanych kancelariach prawnych oraz prowadząc własną praktykę adwokacką. Zdobył międzynarodowe doświadczenie w trakcie pracy w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu. Autor wielu publikacji z zakresu prawa pracy.

więcej informacji

 

Michał Szypniewski

michal 

Prawnik, asystent w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat delegowania pracowników, autor publikacji dotyczących zatrudniania cudzoziemców i koordynacji zabezpieczeń społecznych, zaangażowany w projekt dotyczący delegowania pracowników finansowany przez Komisję Europejską "SENSE in transnational transport in the EU".

więcej informacji

 

Witold Moszyński

witold

Doświadczony menedżer odpowiedzialny za strategiczne zarządzanie kapitałem ludzkim w polskich i międzynarodowych firmach różnych branż oraz w spółkach Skarbu Państwa, a obecnie CEO w Human Capital Consulting Group Witold Moszyński & Partners.

Witold Moszyński (moszynski.pl) – konsultant biznesowy, wieloletni dyrektor personalny (m.in. w Grupie PKP) oraz country manager, wykładowca i współtwórca kierunków studiów: Executive MBA for Human Resources Professionals oraz Praktyka zarządzania ludźmi w przedsiębiorstwie. Członek Rady Programowej Uczelni Łazarskiego oraz Rady Biznesu Akademii Finansów i Biznesu Vistula, laureat nagrody Menedżer Sukcesu przyznanej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasador Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. CEO i założyciel HCCG – Human Capital Consulting Group Witold Moszyński & Partners w Warszawie.

więcej informacji

 

Kazimierz Romaniec

Radca prawny. Od ponad 20 lat jako współpracownik renomowanych krajowych i zagranicznych kancelarii prawniczych i firm doradczych doradza w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendysta europejskiego prawa ubezpieczeń społecznych na Uniwersytecie w Edynburgu. Wcześniej związany m.in. z firmą Arthur Andersen i kancelarią Wardyński i Wspólnicy, a także odpowiedzialny przez ponad 10 lat za praktykę podatkową kancelarii Miller Canfield.

 

więcej informacji

 

Ewelina Pacyniak

ewelina

Radca prawny.

Absolwentka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie oraz Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada Certyfikat ukończenia Szkoły Prawa Amerykańskiego. 

Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych oraz doradztwie prawnym w sprawach z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego.

 

więcej informacji

 

Agnieszka Kłoczaniuk

agnieszka

Aplikantka adwokacka Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych oraz doradztwie prawnym w sprawach cywilnych oraz z zakresu prawa pracy.

 

więcej informacji

 

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się