• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

Zespół

Magdalena Barbara Rycak

liderka praktyki ochrony danych osobowych

magdalena  |   +48 502-536-076 

doktor nauk prawnych, radca prawny, adiunkt

Radca prawny w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i Hr zajmująca się prawem pracy od 20 lat. Doradza z zakresu prawa pracy największym polskim i międzynarodowym  spółkom.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administrracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obroniła na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego pracę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. Ludwika Florka nt. „Wymiaru i rozkład czasu pracy”, wydaną przez wydawnictwo Wolters Kluwer.

więcej informacji

 

Artur Rycak

prawnik zarządzający | lider obszaru compliance

artur  |   +48 601 071 221 

Adwokat, doktor nauk prawnych, w latach 2000-2016 sędzia i asesor orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Sądów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, procedury sądowej, kosztów sądowych i ustroju sądów powszechnych, w tym dla szefów działów kadr i HR, sędziów, radców prawnych, dyrektorów i pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych oraz (ponad 3000 godzin szkoleń i zajęć akademickich). Obecnie obsługujący jako adwokat największe polskie i międzynarodowe spółki i korporacje w sporach sądowych oraz w ramach doradztwa z zakresu prawa pracy.

więcej informacji

 

Michał Skąpski

lider praktyki zbiorowego prawa pracy

Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Prawa Pracy i Prawa Socjalnego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2010-2017 kierownik Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym monografii, studiów, artykułów, komentarzy i glos poświęconych teoretycznym zagadnieniom prawa pracy oraz indywidualnym i zbiorowym stosunkom pracy.

W latach 2016-2018 członek rządowej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Uczestnik indywidualnych i zbiorowych negocjacji nad kształtowaniem stosunków pracy, środowiska pracy i treścią autonomicznych źródeł prawa pracy.

Monika Tomaszewska

liderka praktyki delegowania pracowników i zatrudniania cudzoziemzców

Prof. zw. dr hab., profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie zajmująca stanowisko Kierownika Katedry Prawa Pracy w na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym monografii, studiów, artykułów, komentarzy, ekspertyz i glos poświęconych teoretycznym zagadnieniom europejskiego i polskiego prawa pracy. Wieloletnia trenerka na szkoleniach dla prawników z zakresu europejskiego i polskiego prawa pracy, w tym dla sędziów.

więcej informacji

Renata Babińska-Górecka

liderka praktyki prawa ubezpieczeń społecznych

Doktor habilitowany nauk prawnych, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, Kierownik Pracowni Ubezpieczeń Społecznych na WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego, radca prawny, pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu, stypendystka Max-Planck-Institut für Sozialrecht und Sozialpolitik w Monachium.

Wykładowca na Podyplomowych Studiach Prawa Pracy i Prawa Socjalnego UWr. oraz szkoleniowiec kadr pomocy społecznej w ramach Szkolenia „Organizacja pomocy społecznej” (WPAiE UWr.).

więcej informacji

 

Aleksander Kasprowicz

lider praktyki postępowań sądowych

Radca prawny. W okresie ostatnich kilku lat sędzia VII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie. Wcześniej przez wiele lat był asystentem sędziego w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Absolwent UMK w Toruniu. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w procesach sądowych z zakresu prawa pracy. W kancelarii odpowiedzialny za procesy sądowe i indywidualne prawo pracy.

Maciej Krzysiak

Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie.

Absolwent (cum laude) Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada Certyfikat ukończenia Szkoły Prawa Amerykańskiego. Języki: angielski, niemiecki.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych oraz doradztwie prawnym zdobyte zarówno w kancelariach, jak i jako prawnik wewnętrzny (in-house).   

 

Kamila Naumowicz

kamila.naumowicz@rycak.pl

Doktor nauk prawnych.

specjalizuje się w indywidualnym prawie pracy, prawie ochrony danych osobowych oraz prawie ubezpieczeń społecznych.

Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy i ochrony danych osobowych dla sektora prywatnego i publicznego.

Jest członkiem International Society for Labour and Social Security Law.

Jest autorką wielu publikacji z zakresu prawa pracy, porównawczego prawa pracy oraz roli nowych technologii i ochrony danych osobowych w zatrudnieniu.

więcej informacji

Małgorzata Janas

 

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich kancelariach prawnych specjalizujących się w obsłudze podmiotów gospodarczych oraz prowadzeniu postępowań sądowych .

Posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim.

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się