• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

Renata Babińska-Górecka

Renata Babińska-Górecka

liderka praktyki prawa ubezpieczeń społecznych

Doktor habilitowany nauk prawnych, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, Kierownik Pracowni Ubezpieczeń Społecznych na WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego, radca prawny, pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu, stypendystka Max-Planck-Institut für Sozialrecht und Sozialpolitik w Monachium.

 

Autorka około 80. opracowań naukowych z zakresu prawa zabezpieczenia społecznego i prawa pracy, w tym m.in. monografii: Wzruszalność prawomocnych decyzji rentowych (Wolters Kluwer 2007; wyróżnienie w konkursie Złote Skrzydła dziennika Gazeta Prawna 2008) oraz Skutki prawne orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego w dziedzinie ubezpieczenia społecznego (Difin 2014) oraz komentarzy do ustaw z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych (Beck, 2022).

 

Wykładowca na Podyplomowych Studiach Prawa Pracy i Prawa Socjalnego UWr. oraz szkoleniowiec kadr pomocy społecznej w ramach Szkolenia „Organizacja pomocy społecznej” (WPAiE UWr.).

 

od marca 2024 r. etatowy członek Kolegium.

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się