• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

Magdalena Barbara Rycak

 

 

partner   |   doktor nauk prawnych, radca prawny

magdalena   |   +48 502-536-076

liderka praktyki ochrony danych osobowych

doktor nauk prawnych, radca prawny, adiunkt

Radca prawny w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i Hr zajmująca się prawem pracy od 20 lat. Doradza z zakresu prawa pracy największym polskim i międzynarodowym  spółkom.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administrracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obroniła na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego pracę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. Ludwika Florka nt. „Wymiaru i rozkład czasu pracy”, wydaną przez wydawnictwo Wolters Kluwer.

Ceniony szkoleniowiec. W latach 2000 – 2022 przeprowadziła ponad 3500 godzin szkoleniowych z zakresu prawa pracy (w tym w szczególności czasu pracy, czasu pracy kierowców oraz przeciwdziałania mobbingowi) m.in dla sędziów, kadry zarządzającej polskich spółek i międzynarodowych korporacji, działów HR i kadr, instytucji publicznych, radców prawnych, dyrektorów sądów oraz studentów studiów podyplomowych.

Przez kilkanaście lat była ekspertką w Zespole Prawa Pracy w Radzie Dialogu Społecznego (wcześniej Komisji Trójstronnej d.s. Społeczno-Gospodarczych).

Regularnie występuje w roli prelegenta na polskich i międzynarodowych konferencjach z prawa pracy.

Jest autorką ponad stu publikacji naukowych i kilkuset publikacji dla praktyków prawa pracy.

Od ponad 15 lat kieruje studiami podyplomowymi Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych a od pięciu kieruje również studiami podyplomowymi Ochrona Danych Osobowych i Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji w Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Dyrektorka Instytutu Prawa Zatrudnienia i Work-Life Balance w Uczelni Łazarskiego.

Od 2009 r. adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W latach 2010-2015 prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. W latach 2012-2015 zastępca sędziego Trybunału Administracyjnego przy Radzie Europy. W latach 2008-2013 adiunkt w Polskiej Akademii Nauk. Od 2003 r. konsultant prawny i szkoleniowiec w wydawnictwie Wolters Kluwer.

Jest również praktykująca radczynią prawna, doradza z zakresu prawa pracy kadrze zarządzającej oraz pracownikom działów kadr największych polskich oraz międzynarodowych  spółek, a także małych i średnich przedsiębiorców. Ma bogate doświadczenie także w doradzaniu pracodawcom w relacjach ze związkami zawodowymi oraz w przeprowadzaniu procedur zwolnień grupowych i negocjacjach ze związkami zawodowymi.

 

Ważniejsze publikacje

 

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się