2018-03-23
Kategoria:   kategoria 1

O mobbingu na antenie Polskiego Radia 24

Problematyka mobbingu musi być zawsze rozpatrywana indywidualnie ze względu na fak, że każda osoba inaczej odbiera działania mobbingowe. O tym istotnym problemie w audycji z redaktor Anną Grabowską rozmawiała dr Ewa Podgórska-Rakiel z naszej Kancelarii. 

Przypomnimy, że zgodnie z art. 943 Kodeksu pracy pracodawca zobowiązany jest przeciwdziałć mobbingowi. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. W przypadku jego stwierdzenia pracownik może dochodzić zadośćuczynienia bądź odszkodowania.

        

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się