2019-04-18
Kategoria:   kategoria 1

Wczoraj (tj. 17.04.2019 r.) na portalu Rzeczpospolita ukazała się publikacja adw. Artura Rycaka na temat wynagrodzenia nauczycieli za czas strajku.

System wynagradzania nauczycieli jest dość skomplikowany, zarówno od strony składników wynagrodzeń, jak i źródeł prawa regulujących zasady i wysokość ich wypłaty. Analizując kwestię wynagrodzenia nauczycieli za czas strajku, rozważyć należy możliwości wynikające w szczególności z Karty Nauczyciela, Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy, a także możliwości wynikające z kompetencji Rad Gmin i Rad Powiatów jako podmiotów prowadzących placówki szkolne, czy zakres regulacji możliwych do ujęcia w porozumieniach zbiorowych.

Zachęcamy do lektury!

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się