• dr ARTUR Rycak

  ponad 20 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  blisko 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

2020-06-01
Kategoria:   kategoria 1

Czy śpicie Państwo spokojnie, że w Waszych firmach nie ma MOLESTOWANIA SEKSUALNEGO ani MOBBINGU, czy jednak spędza Wam to sen z powiek?
MOBBING oraz MOLESTOWANIE SEKSUALNE - to zjawiska niepożądane, ale wciąż niestety obecne w wielu miejscach pracy. Liczba spraw w sądach pracy z molestowaniem seksualnym i mobbingiem z roku na rok rośnie.
Pracodawcy nie powinni tylko gasić pożaru, ale przede wszystkim zapobiegać tym negatywnym zjawiskom.

Czy wiecie:
Jak odróżnić mobbing od innych stresujących sytuacji w pracy?
Kto może zostać potencjalnym mobberem?
Czy można molestować seksualnie wyłącznie słownie?
Jak odróżnić molestowanie seksualne od romansu w pracy?
I czy można zakazać romansów pracy?
Czy pracownik podejrzany o mobbing czy molestowanie ma prawo do informacji jakie dane i z jakiego źródła na jego temat są przetwarzane?
Bezpodstawne oskarżenia o mobbing czy molestowanie - co może zrobić pracodawca?

Pytań, które rodzi praktyka jest znacznie więcej. Na część z nich odpowiedź znajdziecie w załączonym materiale.

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się