• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

2022-06-07
Kategoria:   kategoria 1

Szanowni Państwo,

 

Pandemia całkowicie zmieniła podejście do świadczenia pracy zdalnej.

Wielu pracowników przyzwyczaiło się do pracy zdalnej i chce chociaż częściowo nadal ją wykonywać.  

Pracodawcy też przekonali się do tej formy pracy, która pozwala im np. obniżać koszty wynajmu powierzchni biurowej.

Okazało sie też, że pracownicy świetnie sobie radzą bez nadmiaru kontroli ze strony pracodawcy a efekty ich pracy na tym nie ucierpiały.  

W tym tygodniu r.pr. Magdalena Rycak miała przyjemność porozmawiać na temat projektu ustawy (druk nr 2335) dotyczącego regulacji pracy zdalnej z red. Anną Wojda z Rzeczpospolita.

R. pr. Magdalena Rycak rozmawiała z red. Anną Wojdą o tym kto i na jakich zasadach będzie mógł korzystać z pracy zdalnej, w tym hybrydowej oraz o tym, kiedy pracodawca i pracownik na taka pracę mogą nie wyrazić zgody.

 Link do nagrania rozmowy – zapraszamy do jej wysłuchania (od drugiej połowy).

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się