• dr ARTUR Rycak

  ponad 20 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  blisko 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

2017-11-14
Kategoria:   kategoria 1

Umowy asystentów wygasają 18 listopada

Ustawodawca przesądził, że doradcy i asystenci samorządowi nie dostaną odpraw. W tym celu zwrot zawarty w projekcie ustawy "rozwiązują", w toku prac legislacyjnych zmienił się na "wygasają". Według pierwotnego projektu nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych, umowy z doradcami i asystentami zatrudnionymi na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych miały ulec rozwiązaniu z dniem wejścia w życie ustawy. Komentarz dr Magdaleny Rycak do projektu ustawy znajduje się w tekście "Odprawy dla asystentów i doradców". 

W ostatecznym kształcie ustawy, podpisanej przez prezydenta w połowie października, zmienił się w sposób zasadniczy m.in. tryb rozwiązania umowy. Zgodnie z przyjętą nowelizacją, umowy asystentów i doradców wygasną po upływie 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy, co nastapi 18 listopada br. 

Doradcom i asystentom samorządowym nie będą przysługiwały odprawy z tytułu zwolnień grupowych – wyjaśniła dr Magdalena Rycak z Kancelarii Prawa Pracy i HR na forum Serwisu Samorządowego PAP.

EPR

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się