• dr ARTUR Rycak

  ponad 20 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  blisko 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

2019-04-10
Kategoria:   kategoria 1

W dniu 8 kwietnia 2019 r. partner kancelarii mec. dr Artur Rycak udzielił wywiadu dla TVN24 na temat praw pracowniczych rodziców, których dzieci zostaną w domach z powodu strajku nauczycieli.

Najważniejsze z tych uprawnień to dwa dni wolne w roku kalendarzowym na dzieci do lat 14-tu (płatne ze środków pracodawcy) oraz zwolnienie na oświadczenie pracownika na zdrowe dziecko do lat 8 (w sytuacji zamknięcia przedszkola lub szkoły), za które przysługuje zasiłek opiekuńczy. Pracownikom, którzy już wcześniej wykorzystali powyższe możliwości pozostaje skorzystanie z urlopów wypoczynkowych lub bezpłatnych (za zgodą pracodawcy). Pracodawcy sami też mogą zorganizować w zakładach pracy opiekę dla dzieci z zamkniętych szkół i przedszkoli swoich pracowników.

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się