2019-04-19
Kategoria:   kategoria 1

Wczoraj (tj. 18.04.2019 r.) na portalu Rzeczpospolita ukazała się wypowiedź adw. Artura Rycaka na temat możliwości nauczycieli w zakresie rekompensaty wynagrodzenia utraconego w wyniku strajku.

Odwołując się do przykładów z przeszłości - kiedy to strajkujący pracownicy jako istotny postulat wysuwali uregulowanie w porozumieniu zbiorowym rekompensaty wynagrodzenia utraconego w wyniku protestu - wskazał, że zasadne i celowe jest uregulowanie kwestii wynagrodzenia nauczycieli za czas strajku w porozumieniu postrajkowym. Porozumienie zbiorowe, zgodnie z aktualnym stanowiskiem Sądu Najwyższego, ma charakter normatywny i stanowi źródło prawa pracy.

Zachęcamy do lektury!

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się