• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

2017-02-26
Kategoria:   kategoria 1

W toku obrad uznani polscy eksperci prawa pracy i prawa UE odniosą się do problematyki należności dla kierowców w podróżach służbowych, oskładkowania i opodatkowania tych należności, delegowania pracowników, płac minimalnych w UE, regulacji przedmiotowych należności w układach zbiorowych pracy i regulaminach wynagradzania, a także procesów sądowych zainicjowanych pozwami kierowców o zwrot kosztów noclegów oraz pozwami firm transportowych o zwrot zasądzonych świadczeń na rzecz kierowców.

W czasie konferencji po raz pierwszy w Polsce ekspert narodowy prof. Monika Tomaszewska zaprezentuje wyniki raportu Komisji Europejskiej z 2016 r. dotyczące ustalania płac i minimalnych stawek dla pracowników delegowanych w wybranych krajach UE.

Udział w konferencji zapowiedzieli sędziowie, adwokaci, radcowie prawni oraz przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców działających w transporcie i logistyce.

 

Link do źródła

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się