• dr ARTUR Rycak

  ponad 20 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  blisko 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

2020-01-23
Kategoria:   kategoria 1

23.1.2020 nasza Kancelaria miała przyjemność poprowadzić panel na sesji plenarnej XI edycji HR Directors Summit organizowanej dla ponad 150 uczestników przez firmę Wolters Kluwer. W panelu, który prowadził partner zarządzający naszej kancelarii adw. dr Artur Rycak, udział wzięli: prof. zw. dr hab. Tadeusz Oleksyn, Sandra Ludwiszewska - HR Business Lead z firmy Mondelez Int., Lilianna Kurzydlowska - Dyrektor Personalny regionu Europy Centralnej, Wschodniej oraz Rosji w Jones Lang LaSalle oraz r. pr. Dr Magdalena Rycak - Partner w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR. Przedmiotem panelu było zagadnienie niedyskryminacyjnego wynagradzania.

 

Uczestnicy panelu odpowiadali na następujące pytania:

- jak budować systemy wynagrodzeń, które będą zgodne z zakazem dyskryminacji w zatrudnieniu?

- czy dopuszczalne jest różnicowanie wynagrodzeń w oparciu o kryterium regionu, w którym jest zatrudniony pracownik?

- czy zatrudnianie pracowników w różnych latach uzasadnia różnice w wysokości wynagrodzeń w sytuacji zmiany w realiach rynkowych?

- czy polskie oddziały korporacji międzynarodowych powinny mieć samodzielność w prowadzeniu polityki wynagrodzeń?

- czy słuszne jest oczekiwanie pracodawców zachowania poufności informacji o wysokości wynagrodzeń?

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się