• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

AKADEMIA

AKADEMIA PRAWA PRACY W BIZNESIE to wyjątkowy i jedyny w Polsce produkt warsztatowo-szkoleniowy przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą poznać prawo pracy w praktyce gospodarczej.

Pełny program Akademii składa się z 8 dni szkolenia, warsztatów opartych na metodzie case study. Wydajemy certyfikaty absolwentom.

Trenerami Akademii są prawnicy renomowanej kancelarii Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR, którzy na co dzień doradzają działom HR oraz menedżerom międzynarodowych korporacji i polskich firm. Ich doświadczenie obejmuje ponad 20-letnią praktykę sądową, kilka tysięcy godzin szkoleń dla biznesu oraz kilkaset publikacji w Polsce i na całym świecie w najbardziej renomowanych wydawnictwach.
 

Program przeznaczony jest dla:

- HRBP

- menedżerów HR

- generalistów HR

- specjalistów HR

- prawników HR

- rekruterów

Czego się nauczymy:

- jak stosować prawo pracy w działach HR w spółkach,

- jak współpracować z zarządem i działem prawnym w sprawach z zakresu prawa pracy,

- jak tworzyć dokumenty z sprawach HR i jak korzystać z baz danych,

- jak prowadzić wewnętrzne postępowania wyjaśniające, np. w związku ze skargą dot. mobbingu,

- jak współpracować z inspektorami pracy, ZUS i prawnikami zajmującymi się sporami sądowymi,

- jak współpracować ze związkami zawodowymi i innymi przedstawicielami pracowników.

 

Nasze atuty to:

- zespół wysoko cenionych prawników z bardzo dużym doświadczeniem w codziennej obsłudze działów HR oraz doradzaniu członkom zarządów spółek z renomowanej kancelarii Rycak Kancelaria Prawna Prawa Pracy i HR,

- zapoznanie się z rekomendacjami Kancelarii dotyczącymi różnych aspektów prawa pracy, wsparcie postępowań przed sądami pracy, sporami sądowymi, danymi osobowymi oraz opodatkowaniem dochodów pracowników w oparciu o wieloletnie doświadczenie jej prawników,

- warsztatowa formuła prowadzonych zajęć,

- profesjonalnie przygotowane materiały szkoleniowe.

 

PROGRAM AKADEMII

 

Trwają zapisy do jesiennej edycji, która rozpocznie się 25 października 2023 r.

Cena: 6.500 zł netto

Po więcej informacji napisz -  akademia@rycak.pl

 

 

TRENERZY

 

Magdalena Rycak

Doktor nauk prawnych, radca prawny specjalizująca się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Ceniona specjalistka z zagadnień czasu pracy, w tym czasu pracy kierowców. Z tej tematyki prowadzi od wielu lat szkolenia dla sędziów sądów powszechnych i biznesu. Referentka na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach z tematyki prawa pracy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wieloletni wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Od 2009 r. adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W latach 2010-2015 prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

więcej informacji

Artur Rycak

Adwokat, doktor nauk prawnych, w latach 2000-2016 sędzia i asesor orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Sądów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, procedury sądowej, kosztów sądowych i ustroju sądów powszechnych, w tym dla szefów działów kadr i HR, sędziów, radców prawnych, dyrektorów i pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych oraz (ponad 3000 godzin szkoleń i zajęć akademickich). Obecnie obsługujący jako adwokat największe polskie i międzynarodowe spółki i korporacje w sporach sądowych oraz w ramach doradztwa z zakresu prawa pracy.

więcej informacji

Michał Skąpski

Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Prawa Pracy i Prawa Socjalnego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2010-2017 kierownik Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym monografii, studiów, artykułów, komentarzy i glos poświęconych teoretycznym zagadnieniom prawa pracy oraz indywidualnym i zbiorowym stosunkom pracy.

W latach 2016-2018 członek rządowej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Uczestnik indywidualnych i zbiorowych negocjacji nad kształtowaniem stosunków pracy, środowiska pracy i treścią autonomicznych źródeł prawa pracy.

Monika Tomaszewska

Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie zajmująca stanowisko Kierownika Katedry Prawa Pracy w na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym monografii, studiów, artykułów, komentarzy, ekspertyz i glos poświęconych teoretycznym zagadnieniom europejskiego i polskiego prawa pracy. Wieloletnia trenerka na szkoleniach dla prawników z zakresu europejskiego i polskiego prawa pracy, w tym dla sędziów.

więcej informacji

Renata Babińska-Górecka

Doktor habilitowany nauk prawnych, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, Kierownik Pracowni Ubezpieczeń Społecznych na WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego, radca prawny, pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu, stypendystka Max-Planck-Institut für Sozialrecht und Sozialpolitik w Monachium.

Wykładowca na Podyplomowych Studiach Prawa Pracy i Prawa Socjalnego UWr. oraz szkoleniowiec kadr pomocy społecznej w ramach Szkolenia „Organizacja pomocy społecznej” (WPAiE UWr.).

więcej informacji

Aleksander Kasprowicz

Radca prawny. W okresie ostatnich kilku lat sędzia VII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie. Wcześniej przez wiele lat był asystentem sędziego w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Absolwent UMK w Toruniu. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w procesach sądowych z zakresu prawa pracy. W kancelarii odpowiedzialny za procesy sądowe i indywidualne prawo pracy.

Kamila Naumowicz

Doktor nauk prawnych.

specjalizuje się w indywidualnym prawie pracy, prawie ochrony danych osobowych oraz prawie ubezpieczeń społecznych.

Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy i ochrony danych osobowych dla sektora prywatnego i publicznego.

Jest członkiem International Society for Labour and Social Security Law.

Jest autorką wielu publikacji z zakresu prawa pracy, porównawczego prawa pracy oraz roli nowych technologii i ochrony danych osobowych w zatrudnieniu.

więcej informacji

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się