• dr ARTUR Rycak

  ponad 25 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  ponad 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

2017-12-23
Kategoria:   kategoria 1

Delegowanie pracowników - książka M.Rycak Kancelarii Prawa Pracy i HR

Z przyjemnością informujemy, że w przedsprzedaży wydawnictwa Infor Biznes dostępna jest już nasza publikacja pt. "Delegowanie pracowników", a w niej informacje na temat zasad prawidłowego delegowania pracowników do innych państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. 

Delegowanie, które odbywa się zgodnie z dyrektywą 96/71/WE dotyczącej delegowania pracowników, wymaga poruszania się w różnych systemach prawnych co sprawia wiele kłopotów interpretacyjnych. Z publikacji dowiedzą się Państwo w szczególności o różnicy w delegowaniu i podróży służbowej; zakresie minimalnych warunków pracy w państwie świadczenia usługi, w tym o pojęciu minimalnych stawek płacy, które nie powinny być interpretowane tylko jako minimalne wynagrodzenie; obowiązkach informacyjnych pracodawcy wobec pracowników delegowanych, kosztach podróży i zakwaterowania; zasadach ubezpieczeniowych w związku z zastosowaniem ustawodawstwa właściwego do pracowników delegowanych. Książka zawiera wiele innych praktycznych informacji, które przygotowały dla Państwa dr Magdalena Rycak, dr Ewa Podgórska-Rakiel z M.Rycak Kancelarii Prawa Pracy i HR oraz Michał Szypniewski z Uniwersytetu Gdańskiego.

Mamy nadzieję, że książka przyczyni się do uporządkowania informacji na temat delegowania pracowników, których nie znajdą Państwo w krajowych przepisach prawa pracy oraz ułatwi poszukiwanie informacji w punktach kontaktowych państw członkowskich.

Delegowanie pracowników - publikacja Infor Biznes     

Jednocześnie informujemy, że nasza Kancelaria przeprowadza szkolenia z zasad delegowania pracowników. W tym celu zachęcamy do kontaktu i rezerwacji szkoleń na 2018 r.

EPR 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się