• dr ARTUR Rycak

  ponad 20 lat praktyki sądowej
  w prawie pracy, w tym 13 lat
  orzekania na stanowisku sędziego

 • dr Magdalena Rycak

  blisko 20 lat doświadczenia
  w prawie pracy

Wsparcie HR

Partner Kancelarii: Witold Moszyński - CEO & Owner HCCG

Przedsiębiorstwa XXI w. budują swoje przewagi konkurencyjne na rynku przede wszystkim w oparciu
o posiadany i nieustanie rozwijany Kapitał Ludzki oraz nowoczesne technologie. Stąd bardzo wysoko cenią one kompetencje kadry kierowniczej związane z:

 • efektywnym zarządzaniem organizacją i zmianą
 • zarządzaniem Kapitałem Ludzkim
 • zarządzaniem sprzedażą i obsługą klientów
 • zarządzaniem wdrożeniami informatycznymi
 • oraz wiedzę i umiejętności związane z profesjonalnym stosowaniem aktualnych przepisów obowiązującego prawa krajowego, europejskiego i międzynarodowego.

W oparciu o wieloletnie doświadczenia biznesowe Partnera naszej Kancelarii Pana Witolda Moszyńskiego i ścisłą współpracę z kierowaną przez niego firmą HCCG - Human Capital Consulting Group Witold Moszyński & Partners oferujemy wsparcie przedsiębiorstw i kompleksowe usługi świadczone na najwyższym poziomie m.in. w poniższych obszarach:

 • EFEKTYWNA ORGANIZACJA
 • ZARZĄDZANIE PERSONELEM W CHMURZE (z uwzględnieniem wszelkich aspektów prawnych)
 • SZKOLENIA I PROGRAMY ROZWOJOWE Z GWARANTOWANYM ROI
 • REKRUTACJA I UTRZYMANIE TALENTÓW

 

Wraz z firmą HCCG budujemy dynamiczny wzrost wyników każdej organizacji, z którą współpracujemy.
Pomagamy w precyzowaniu i operacjonalizacji strategii przedsiębiorstw, a także programów restrukturyzacyjnych, reorganizacyjnych, rozwojowych, innowacyjnych zmian organizacyjnych oraz doboru właściwych kadr do ich realizacji.

Poprzez prowadzone przez HCCG badania (ponad 900 przebadanych firm i ich zarządów), współpracę
z największymi pracodawcami w Polsce, jak i firmami średnimi, małymi oraz mikro, mamy doskonały przekrój sprawdzonych i adekwatnych do wielkości firmy metod, narzędzi i systemów zarządzania personelem i jego rozwojem.

Podpowiadamy jak zamiast ścigania się z konkurencją uzyskać przewagę nad nią, dzięki autorskim
i kreatywnym pomysłom najlepszych ekspertów - Państwa pracowników. Wspieramy ich w szkicowaniu unikalnych wizji i strategii funkcjonowania na rynku oraz w konsekwentnym ich wdrażaniu.

Naszym celem jest uwalnianie potencjału Kapitału Ludzkiego firm pragnących zdobyć i utrzymać przewagę konkurencyjną na rynku. Dlatego pracujemy z ludźmi i organizacjami świadomymi rosnącej wagi przejrzystości w multimedialnym świecie, rozumiejącymi, że marka firmy i marka pracodawcy musi być zbudowana
na zaufaniu oraz dla firm i ludzi, którzy nie obawiają się podążania drogą Innowacji.

Wraz z HCCG jesteśmy Partnerem nie tylko dla firm, lecz również dla osób indywidualnych i uczestników
Rynku Pracy, wspierając naszych Klientów od strony prawnej, a także w ich rozwoju zawodowym oraz
w znalezieniu Pracodawcy i Zespołu Marzeń.

 

WITOLD MOSZYŃSKI (moszynski.pl; hccg.pl) - Pasjonat HR-u & innowacji IT.
CEO & Owner HUMAN CAPITAL CONSULTING GROUP Witold Moszyński & Partners.

Od ponad 12 lat doradza zarządom i organizacjom z różnych branż w zakresie Human Capital Management oraz wdrożeń informacyjnych systemów zarządzania. Zainteresowania zawodowe łączy z naukowymi. W latach 2012-2016 pełnił  funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim w PKP S.A. (patrz: www.RaportHR.pl) oraz Redaktora Naczelnego gazety Grupy PKP „Twoja Kolej” (nakład 17,5 tys. egz). Jako Przewodniczący Komitetu Sterującego odpowiadał za wdrożenie w PKP Zarządzania Talentami w modelu cloud (w chmurze obliczeniowej), koordynując współpracę 5 spółek zaangażowanych w ten projekt.

W latach 2007-2012 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Money Expert S.A. W okresie tym spółka zanotowała siedmiokrotny wzrost poziomu zatrudnienia, trzykrotnie pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na programy szkoleniowo-rozwojowe dla swoich pracowników. W latach 2005-2007 pełnił funkcję Prokurenta i Deputy Country Managera polskiej filii międzynarodowego koncernu D+S europe AG, a wcześniej Dyrektora Działu Obsługi Klienta Bancom Sp. z o.o.

Od 2010 r. jest Członkiem Rady Programowej Centrum Kształcenia Podyplomowego, Eksperckiej Rady Konsultacyjnej i Wykładowcą Uczelni Łazarskiego, współtwórcą programów: Executive MBA for Human Resources Professionals oraz Praktyka zarządzania ludźmi w przedsiębiorstwie, a od 2016 także Członkiem Rady Biznesu Akademii Finansów
i Biznesu Vistula w Warszawie.

Jest laureatem wielu konkursów i nagród indywidualnych (m.in. nagrody nadzwyczajnej Menedżer Sukcesu przyznanej w 2015 r. przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wyróżnienia Uczelni Łazarskiego - Brylant Łazarskiego, 1-szej nagrody
w konkursie PARP „Rozwiązania jutra w HR” - „za zdolność do tworzenia innowacji
i otwartość na zmiany”) oraz przyznanych organizacjom sektora prywatnego i publicznego, w których zarządzał kapitałem ludzkim, za prowadzenie polityki personalnej
na najwyższym poziomie (Przedsiębiorstwo Przyszłości 2014 i 2015, Profesjonalne ZZL 2014 i 2015, Złoty Platan Uczelni Łazarskiego, Godło Inwestora w Kapitał Ludzki 2010

Jest członkiem honorowym Konwentu Menedżerów Przedsiębiorstw Przyszłości, członkiem PSZK, prelegentem krajowych i międzynarodowych konferencji, autorem licznych publikacji oraz „Łowcą Talentów” [TalentHunter.pl] dla firm w Polsce i za granicą.
Miał również zaszczyt pełnić funkcję Jurora Konkursu Pracodawca Godny Zaufania.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego na kierunku MBA Human Resources, Agencji Rozwoju Gospodarczego na kierunku Nowoczesne Techniki i Metody Zarządzania Przedsiębiorstwem, certyfikowanym managerem (m.in. PRINCE2® Practitioner), absolwentem Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i w Weimarze, doktorantem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a wcześniej także stypendystą GFPS e.V. (Gemeinschaft für studentischen Austausch in Mittel- und Osteuropa).

Jego hobby to gra na fortepianie i kontrabasie. Jest współzałożycielem Międzynarodowego Kwintetu „Distango”, który m.in. wraz ze słoweńską parą taneczną Blaž&Andrja - Mistrzami Świata w Tangu Argentyńskim, koncertował w filharmoniach i na licznych prestiżowych scenach koncertowych w całej Europie. Otrzymał również honorowy tytuł Ambasadora Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, którą reprezentuje w Świecie Biznesu.

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rycak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się